Üretim

Hammadde Prosesi;
    Çifçiler ve Buğday satıcılarından gelen buğday numunuleri, en son teknoloji ve en yeni laboratuvar malzemeleri ile donatılan laboratuvarımızda, yaş gluten, indeks, hektolitre, sedimantasyon, nem v.b. tahlil edilerek ürün kalitemize en uygun en kaliteli buğdayların satın alma işleminin ilk aşamasıdır.
    İkinci aşamada, aynı speksli buğdayların, en modern depolama tesislerimizde tasnifi yapılarak satın alınan hammadde, ilgili standantlar kapsamında depolanarak, belirli periyotlarda ölçüm ve analizleri yapılarak, buğdayın özelliğini yitirmemesi için sürekli kontrol edilerek üretime hazır halde bulundurulur.

Üretim Aşaması;
    Gıda Mühendislerimiz tarafımından üretim öncesi imal edilecek un çeşidine göre hammadde (buğday) seçimi ve paçalı ayarlanır. Üretime sevk edilecek buğdayların ilk önce toz ve yabancı maddelerden ayrılma üniterinde ön temizleme işlemi yapılır. Ön temizleme işlemi yapılan buğday yıkama üniterinde yıkanır. Un üretimi için standantları sağlayan buğdaylar en ileri teknolojiyi kullandığımız mekinalarımızda otomasyon sistemde el değmeden Un'a dönüştürülerek un silolarına girer. Üretimin her aşaması gıda mühendislerimiz tarafından kontrol edilir. İmal edilen un, kalite kontrol ve kalite denetim laboratuvarımızca test ve analizleri yapılır, sevkiyata hazır hale getirilen unlarımız eldeğmeden otomatik dolum tesislerimizde ambalajlanarak müşterilerimize ve tüketicilerimize ulaştırılmaktadır.
    Ürettiğimiz unlar, parti ve seri numaraları ile kaydedilerek üretim ve satış sonrası takip ve kontrolü yapılır.